Akustik Labirent Sünger

Ankara Akustik Ses Yalıtım Firması

Labirent Sünger | Yanmaz Akustik Labirent Sünger

Akustik labirent sünger yankı ve ses emilimi sağlayarak ses düzeyini en iyi seviyeye indirir. Labirent süngerler 30-40-50 mm kalınlığa ve 50-70-90 DNS yoğunluğa sahip akustik süngerlerdir. Renk olarak siyah mevcuttur. Ancak yüzeyini dilediğiniz renkte sprey boya ile boyayıp kullandığınız mekanla uyumunu sağlayabilirsiniz. Ortamda bulunan ses sorununa uygun malzeme seçebilmek ve maliyeti hesaplı kılabilmek adına farklı yoğunluk ve kalınlıkta üretilen bu süngerler poliüretan maddeden elde edilir. Yanmaz özelliğe sahip olduğundan aldığı herhangi bir alevde yangın tehlikesi ortadan kaldırır.

Akustik Labirent SüngerAkustik Labirent Sünger

Labirent süngerler poliüretan ham maddesinden ziyade melamin süngerden de elde edilebilir. Bu malzeme antibakteriyel ve daha düşük yoğunlukta hafif ve farklı renklere sahip malzemedir. Labirent süngerlerin yüzeyi flok kaplı kadife kaplı modelleri de bulunmaktadır. Bu sayede ortama uygun renklerde malzeme kullanılarak akustik düzen sağlanmaktadır. Labirent süngerin ses kesim oranı yankı gibi konuşma vs düşük frekanstaki seslerin engellenmesinde kullanıldığı için yüksek ses frekanslarında etki gösteremez. Bunun için beraberinde diğer ses yalıtım malzemeleri kullanılabilir veya bariyerli labirent süngeri tercih edebilirsiniz.

Akustik Labirent SüngerAkustik Labirent Sünger

Akustik labirent sünger akustik bir malzeme olduğu için akustik mekanlarda tercih edilmesi daha doğrudur. Çünkü diğer ortamlarda kullanıldığında istenen performansı sağlayamayacaktır. Kullanılabileceği ortamlardan bazıları stüdyo odası, müzik odası, radyo odası, bateri odası, reji odası gibi yerlerdir. Bariyerli labirent süngeri ise makine dairelerinde, jeneratör kabininde, hidrofor dairesinde kullanılabilir. 

Akustik Labirent SüngerAkustik Labirent Sünger

Yanmaz akustik labirent süngerler m2 olarak satılmaktadır. Bu sayede uygulama kolaylığı sağlar. Peki labirent sünger ile uygulama nasıl yapılır ? Labirent süngerin kendinden yapışkanlı modeli ile kolaylıkla uygulama sağlanabilir veya aks rapid sünger yapıştırıcısı kullanarak daha iş becerisi gerektiren ancak uzun ömürlü ses yalıtım uygulamasına sahip olabilirsiniz. 

Akustik Labirent SüngerAkustik Labirent Sünger

Anasayfa

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses Yalıtımı

Akustik Sünger

Akustik Panel

Sertifikalar

İletişim

Ankara Vicoustic Flexi A50 Sünger | Akustik Flexi Panel

En çok tercih edilen modellerden birisi olan vicoustic flexi A50 sünger tasarımı ile dikkat çekmektedir.Ortam içerisinde sesin yansımalarını engelleyerek mükemmel sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur.

Vicoustic Flexi A50 SüngerVicoustic Flexi Sünger Müzik Odası

Devamını oku...

Ankara Yanmaz Akustik Piramit Sünger

Akustik piramit sünger yüzeyi piramit formlu akustik ses yalıtım süngeridir. Akustik piramit sünger görünümü şık bir malzeme olmakla birlikte yankı ve ses emilimi de oldukça yüksektir.

Piramit süngerler 50-70 ve 90 DNS yoğunlukta çeşitli olabildiğinden düşük frekanstaki ses için bile yüksek ses kesen malzeme kullanmaz ve maliyeti dahada aza indirebilmiş oluyorsunuz. 

Yanmaz Akustik Piramit SüngerAkustik Piramit Sünger

Detaylı İncele

Akustik Masa Seperatör | Masa Üzeri Panel

Masa seperatörü yüzeyi akustik kumaş kaplama yapılarak elde edilen kenar detayı alüminyum profilli ve profilsiz olarak üretilebilen çağrı merkezi ve ofislerde sıklıkla kullanılan ses yutucu yankı önleyici akustik ses yalıtım panelidir.

Masa SeperatörüMasa Seperatör Fiyatları

Detaylı İncele

Ankara Yanmaz Akustik Yumurta Sünger

Akustik yumurta sünger akustik ortamlar için uygun ses kesimine sahip ses yalıtım süngerlerinden birisidir. Yumurta süngerler yüzey formları sayesinde dekoratif bir malzeme olmasından ziyade yankı ve ses emilimine yüksek oranda sağlayabilmektedir. Bunları sağlayabilmesine olanak sağlana malzeme poliüretan köpüktür. Çeşitli maddelerin karışılması ile farklı yoğunluk ve kalınlıkta yumurta süngerler elde edilir.

Yanmaz Akustik Piramit SüngerYanmaz Akustik Yumurta Sünger

Detaylı İncele

Akustik Yüzer Tavan Paneli | Akustik Tavan Sistemleri

Yüzer tavan paneli dekoratif görünümü oldukça estetik olan akustik ses yalıtım malzemesidir. Ortamın ses düzeyinin ayarlanmasında etkili olan bu paneller özel askı sistemleri aracılığıyla tavan akustik kaplama uygulamalarında kullanılır.

Yüzer Tavan PaneliYüzer Tavan Sistemleri

Detaylı İncele

Renkli Akustik Sünger | İstenilen Renk ve Modelde

Renkli akustik sünger müzik stüdyoları, sinema salonu, tiyatro odası ,ofis gibi kapalı mekanlarda, hacim akustiği iyileştirmek amacı ile kullanılan değişik form model ve renklerde ürettiğimiz (yumurta, special, piramit, düz, zigzag vb.) ses yalıtım uygulamalarımızda sıklıkla kullanmış olduğumuz akustik ses yutucu süngerimizdir.

Akustik Renkli Sünger Fiyatları

Detaylı İncele

Akustik Kumaş Kaplı Duvar Paneli | Akustik Kaplama

Akustik Kumaş Panel dekoratif görünümü oldukça estetik olan akustik ses yalıtım malzemesidir. Ortamın ses düzeyinin ayarlanmasında etkili olan bu paneller özel askı sistemleri aracılığıyla tavan akustik kaplama uygulamalarında kullanılır.

Akustik Kumaş Kaplı Panel Akustik KaplamaKumaş Kaplı Akustik Panel Kaplama

Detaylı İncele

Ankara Ses Yalıtımı Firması Aksa Acoustic

Ankara Ses Yalıtımı ve İzolasyonu uygulamalarında profesyonelliğini kanıtlamış ve hala kanıtlayan bir firma olarak duvar, zemin ve tavan akustik kaplama, hacim akustiği, ortam akustiği, akustik mimarlık uygulamalarında gerek kendi özel tasarımlarımız gerekse sizin isteğinize uygun tasarımlarda ve ses yalıtım garantisi ile %100 müşteri memnuniyeti sağlamaktayız. 

 

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Aksa Acoustic Sound Insulation Materials iç ve Dış Tic. A.Ş.

Adres : Şerifali Mah. Alptekin Cad. No:12/1 Ümraniye / İstanbul

Tel : 0216 592 93 16

Gsm : 0533 039 24 07

ses yalıtım malzemeleri akustik sünger ankara ses yalıtım süngeri ankara ankara ses yalıtımı